Field List Details (8.x-1.3) - en to it translation catalogue (11 entries)

en: On
it: Acceso

en: Required
it: Obbligatorio

en: Fields
it: Campi

en: Address
it: Indirizzo

en: false
it: falso

en: true
it: vero

en: unlimited
it: illimitati

en: Reference
it: Riferimento

en: About
it: Informazioni

en: Cardinality
it: Cardinalità

en: Date type
it: Tipo di data
