Field List Details (8.x-1.4) - en to de translation catalogue (12 entries)

en: On
de: An

en: File
de: Datei

en: Required
de: Erforderlich

en: Fields
de: Felder

en: Address
de: Adresse

en: false
de: Falsch

en: true
de: Wahr

en: unlimited
de: Unbegrenzt

en: Reference
de: Referenz

en: About
de: Über

en: Cardinality
de: Kardinalität

en: Date type
de: Datumstyp
