Field Operations (8.x-1.1) - en to tr translation catalogue (7 entries)

en: Operations
tr: İşlemler

en: Field name
tr: Alan adı

en: Field type
tr: Alan tipi

en: Fields
tr: Alanlar

en: Used in
tr: Şurada kullanılıyor

en: @field_name (Locked)
tr: @field_name (Kilitli)

en: @type (module: @module)
tr: @type (modül: @module)
