Field Operations (8.x-1.1) - en to gl translation catalogue (6 entries)

en: Operations
gl: Operacións

en: Field name
gl: Nome de campo

en: Field type
gl: Tipo de campo

en: Fields
gl: Campos

en: Used in
gl: Usado en

en: @field_name (Locked)
gl: @field_name (Bloqueado)
