Field Operations (8.x-1.1) - en to he translation catalogue (6 entries)

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Field name
he: שם שדה

en: Field type
he: סוג שדה

en: Fields
he: שדות

en: Used in
he: משמש ב-

en: @field_name (Locked)
he: @field_name (נעול)
