Field Operations (8.x-1.1) - en to it translation catalogue (7 entries)

en: Operations
it: Operazioni

en: Field name
it: Nome del campo

en: Field type
it: Tipo di campo

en: Fields
it: Campi

en: Used in
it: Usato in

en: @field_name (Locked)
it: @field_name (Bloccato)

en: @type (module: @module)
it: @type (modulo: @module)
