Field Operations (8.x-1.1) - en to jv translation catalogue (6 entries)

en: Operations
jv: Operasi

en: Field name
jv: Jeneng field

en: Field type
jv: Jinis field

en: Fields
jv: Field

en: Used in
jv: Digunakaké nang

en: @field_name (Locked)
jv: @field_name (Dikunci)
