Field Operations (8.x-1.1) - en to oc translation catalogue (6 entries)

en: Operations
oc: Accions

en: Field name
oc: Nom del camp

en: Field type
oc: Tipe de camp

en: Fields
oc: Camps

en: Used in
oc: Utilizat dans

en: @field_name (Locked)
oc: @field_name (Varrolhat)
