Field Operations (8.x-1.1) - en to ro translation catalogue (7 entries)

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Field name
ro: Nume câmp

en: Field type
ro: Tip câmp

en: Fields
ro: Câmpuri

en: Used in
ro: Utilizat în

en: @field_name (Locked)
ro: @field_name (Blocat)

en: @type (module: @module)
ro: @type (modul: @module)
