Field Operations (8.x-2.0) - en to bs translation catalogue (6 entries)

en: Operations
bs: Operacije

en: Field name
bs: Ime polja

en: Field type
bs: Tip polja

en: Fields
bs: Polja

en: Used in
bs: Koristi se u

en: @field_name (Locked)
bs: @field_name (Zaključano)
