Field Operations (8.x-2.0) - en to fr translation catalogue (7 entries)

en: Operations
fr: Actions

en: Field name
fr: Nom du champ

en: Field type
fr: Type de champ

en: Fields
fr: Champs

en: Used in
fr: Utilisé dans

en: @field_name (Locked)
fr: @field_name (Verrouillé)

en: @type (module: @module)
fr: @type (module : @module)
