Field Operations (8.x-2.0) - en to hr translation catalogue (6 entries)

en: Operations
hr: Operacije

en: Field name
hr: Naziv polja

en: Field type
hr: Vrsta polja

en: Fields
hr: Polja

en: Used in
hr: Korišteno u

en: @field_name (Locked)
hr: @field_name (Zaključano)
