Field Operations (8.x-2.0) - en to nl translation catalogue (6 entries)

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Field name
nl: Veldnaam

en: Field type
nl: Veldtype

en: Fields
nl: Velden

en: Used in
nl: Gebruikt in

en: @field_name (Locked)
nl: @field_name (Vergrendeld)
