Field Permissions (8.x-1.0-beta1) - en to gl translation catalogue (11 entries)

en: Private
gl: Privado

en: Public
gl: Público

en: Field name
gl: Nome de campo

en: Field type
gl: Tipo de campo

en: Permissions
gl: Permisos

en: Used in
gl: Usado en

en: Permission
gl: Permiso

en: field
gl: campo

en: Entity type
gl: Tipo de entidade

en: Edit field
gl: Editar o campo

en: @field_name (Locked)
gl: @field_name (Bloqueado)
