Field Permissions (8.x-1.0-beta1) - en to ro translation catalogue (10 entries)

en: Private
ro: Privat

en: Field name
ro: Nume câmp

en: Field type
ro: Tip câmp

en: Permissions
ro: Permisiuni

en: Used in
ro: Utilizat în

en: Permission
ro: Permisiune

en: field
ro: câmp

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: Edit field
ro: Modifică câmp

en: @field_name (Locked)
ro: @field_name (Blocat)
