Field Permissions (8.x-1.0-beta3) - en to it translation catalogue (13 entries)

en: Private
it: Privato

en: Field name
it: Nome del campo

en: Field type
it: Tipo di campo

en: Permissions
it: Permessi

en: Used in
it: Usato in

en: Permission
it: Permesso

en: Create field
it: Crea campo

en: About
it: Informazioni

en: field
it: campo

en: Entity type
it: Tipo di entità

en: Not set
it: Non impostato

en: Edit field
it: Modifica campo

en: @field_name (Locked)
it: @field_name (Bloccato)
