Field Permissions (8.x-1.0-beta4) - en to hr translation catalogue (11 entries)

en: Private
hr: Privatno

en: Field name
hr: Naziv polja

en: Field type
hr: Vrsta polja

en: Permissions
hr: Dopuštenja

en: Used in
hr: Korišteno u

en: Permission
hr: Dopuštenje

en: About
hr: Opis

en: field
hr: polje

en: Entity type
hr: Vrsta entiteta

en: Edit field
hr: Uredi polje

en: @field_name (Locked)
hr: @field_name (Zaključano)
