Field Permissions (8.x-1.0-rc1) - en to da translation catalogue (13 entries)

en: Private
da: Privat

en: Field name
da: Feltnavn

en: Field type
da: Felttype

en: Permissions
da: Tilladelser

en: Used in
da: Brugt i

en: Permission
da: Tilladelse

en: Create field
da: Opret felt

en: About
da: Om

en: field
da: felt

en: Entity type
da: Entity-type

en: Not set
da: Ikke angivet

en: Edit field
da: Redigér felt

en: @field_name (Locked)
da: @field_name (Låst)
