Field Permissions (8.x-1.0-rc1) - en to fi translation catalogue (24 entries)

en: Private
fi: Yksityinen

en: Field name
fi: Kentän nimi

en: Field type
fi: Kentän tyyppi

en: Permissions
fi: Käyttöoikeudet

en: Used in
fi: Käytetään

en: Permission
fi: Käyttöoikeus

en: Create field
fi: Luo kenttä

en: About
fi: Tietoja

en: field
fi: kenttä

en: Entity type
fi: Entiteetin tyyppi

en: Not set
fi: Ei asetettu

en: Edit field
fi: Muokkaa kenttää

en: @field_name (Locked)
fi: @field_name (Lukittu)

en: Edit own field
fi: Muokkaa omaa kenttää

en: View field
fi: Tarkastele kenttää

en: View own field
fi: Katsele omaa kenttää

en: Set field-level permissions to create, update or view fields.
fi: Aseta kenttätason käyttöoikeudet sivujen luomiselle, päivittämiselle ja lukemiselle.

en: Administer field permissions
fi: Ylläpidä kenttien oikeuksia

en: Manage field permissions and field permissions settings.
fi: Ylläpidä kenttien käyttöoikeuksia ja kenttien käyttöoikeuksien asetuksia.

en: View and edit the stored values of all private fields.
fi: Tarkastele ja muokkaa kaikkiin yksityisiin kenttiin tallennettua tietoa.

en: Field visibility and permissions
fi: Kenttien näkyvyys ja pääsysäännöt

en: Custom permissions
fi: Kustomoidut käyttöoikeudet

en: All users have this permission
fi: Kaikilla käyttäjillä on tämä käyttöoikeus

en: Not all users have this permission
fi: Kaikilla käyttäjillä ei ole tätä käyttöoikeutta
