Field Permissions (8.x-1.0-rc2) - en to eu translation catalogue (12 entries)

en: Private
eu: Pribatua

en: Field name
eu: Eremu izena

en: Field type
eu: Eremu mota

en: Permissions
eu: Baimenak

en: Used in
eu: Erabilita

en: Permission
eu: Baimena

en: Create field
eu: Sortu eremua

en: About
eu: (r)i buruz

en: field
eu: eremua

en: Entity type
eu: Entitate mota

en: Edit field
eu: Editatu eremua

en: @field_name (Locked)
eu: @field_name (Blokeatu)
