Field Permissions (8.x-1.1) - en to id translation catalogue (12 entries)

en: Private
id: Privat

en: Field name
id: Nama bidang isian

en: Field type
id: Jenis bidang isian

en: Permissions
id: Kewenangan

en: Used in
id: Digunakan di

en: Permission
id: Kewenangan

en: About
id: Tentang

en: field
id: Bidang

en: Entity type
id: Jenis Entity

en: Not set
id: Tidak disetel

en: Edit field
id: Edit data

en: @field_name (Locked)
id: @field_name (Terkunci)
