Field Permissions (8.x-1.1) - en to nl translation catalogue (19 entries)

en: Private
nl: Privé

en: Field name
nl: Veldnaam

en: Field type
nl: Veldtype

en: Permissions
nl: Toegangsrechten

en: Used in
nl: Gebruikt in

en: Permission
nl: Toegangsrechten

en: Create field
nl: Veld aanmaken

en: About
nl: Over

en: field
nl: veld

en: Entity type
nl: Entiteitstype

en: Not set
nl: Niet ingesteld

en: Edit field
nl: Veld bewerken

en: @field_name (Locked)
nl: @field_name (Vergrendeld)

en: Field permissions
nl: Veldtoegangsrechten

en: Edit own field
nl: Eigen veld aanpassen

en: View field
nl: Veld bekijken

en: View own field
nl: Eigen veld bekijken

en: Field visibility and permissions
nl: Veldzichtbaarheid en toegangsrechten

en: Custom permissions
nl: Aangepaste toegangsrechten
