Field Permissions (8.x-1.2) - en to am translation catalogue (5 entries)

en: Field name
am: የመስኩ ስም

en: Field type
am: የመስኩ ዓይነት

en: Permissions
am: ፈቃዶች

en: Permission
am: ፈቃድ

en: Entity type
am: የአካሉ ዓይነት
