Field Permissions (8.x-1.2) - en to hu translation catalogue (19 entries)

en: Private
hu: Rejtett

en: Field name
hu: Mező neve

en: Field type
hu: Mező típusa

en: Permissions
hu: Jogosultságok

en: Used in
hu: Ez használja

en: Permission
hu: Jogosultság

en: Create field
hu: Mező létrehozása

en: About
hu: Leírás

en: field
hu: mező

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: Not set
hu: Nincs beállítva

en: Edit field
hu: Mező szerkesztése

en: @field_name (Locked)
hu: @field_name (zárolt)

en: Field permissions
hu: Mezőjogosultságok

en: View field
hu: Nézetmező

en: Field visibility and permissions
hu: Mező láthatóság és jogosultságok

en: Custom permissions
hu: Egyedi jogosultságok

en: All users have this permission
hu: Minden felhasználó megkapja ezt a jogosultságot.

en: Not all users have this permission
hu: Nem mindegyik felhasználó kapja meg ezt a jogosultságot
