Field Permissions (8.x-1.3) - en to ca translation catalogue (13 entries)

en: Private
ca: Privat

en: Field name
ca: Nom del camp

en: Field type
ca: Tipus de camp

en: Fields
ca: Camps

en: Permissions
ca: Permisos

en: Used in
ca: Usat a

en: Permission
ca: Permís

en: Create field
ca: Crear camp

en: About
ca: Detalls

en: Entity type
ca: Tipus d'entitat

en: Not set
ca: Sense establir

en: Edit field
ca: Edita el camp

en: @field_name (Locked)
ca: @field_name (Bloquejat)
