Field Permissions (8.x-1.3) - en to ja translation catalogue (18 entries)

en: Private
ja: プライベート

en: Field name
ja: フィールド名

en: Field type
ja: フィールドタイプ

en: Fields
ja: フィールド

en: Permissions
ja: 権限

en: Used in
ja: 利用場所

en: Permission
ja: 権限

en: About
ja: アバウト

en: Entity type
ja: エンティティタイプ

en: Not set
ja: 未設定

en: Edit field
ja: フィールドの編集

en: @field_name (Locked)
ja: @field_name (削除不可)

en: Edit own field
ja: 自身フィールドを編集します

en: Field visibility and permissions
ja: フィールドの可視性とアクセス権

en: Custom permissions
ja: カスタムアクセス権

en: Define custom permissions for this field.
ja: このフィールドに対してカスタムの権限を定義します。

en: Only author and administrators can edit and view.
ja: 投稿者もしくは管理者のみが閲覧または編集することができます。

en: Field inherits content permissions.
ja: フィールドはコンテンツの権限を受け継ぎます。
