Field Permissions (8.x-1.3) - en to sv translation catalogue (25 entries)

en: Private
sv: Privat

en: Field name
sv: Fältnamn

en: Field type
sv: Fälttyp

en: Fields
sv: Fält

en: Permissions
sv: Behörigheter

en: Used in
sv: Används i

en: Permission
sv: Behörighet

en: Create field
sv: Skapa fält

en: About
sv: Om

en: Entity type
sv: Objektstyp

en: Not set
sv: Ej inställd

en: Edit field
sv: Redigera fält

en: @field_name (Locked)
sv: @field_name (Låst)

en: Field permissions
sv: Behörigheter för fält

en: Edit own field
sv: Redigera eget fält

en: View field
sv: Visa fält

en: View own field
sv: Visa eget fält

en: Set field-level permissions to create, update or view fields.
sv: Ställ in behörigheter per fält för att skapa, uppdatera eller visa fält.

en: Administer field permissions
sv: Administrera behörigheter för fält

en: Manage field permissions and field permissions settings.
sv: Hantera behörigheter och inställningar för fält.

en: View and edit the stored values of all private fields.
sv: Visa och redigera lagrade värden för alla privata fält.

en: Field visibility and permissions
sv: Synlighet och behörigheter för fält

en: Custom permissions
sv: Anpassade behörigheter

en: All users have this permission
sv: Alla användare har denna behörighet

en: Not all users have this permission
sv: Alla användare har inte denna behörighet
