Field Permissions (8.x-1.4) - en to pt translation catalogue (24 entries)

en: Private
pt: Privada

en: Field name
pt: Nome do campo

en: Field type
pt: Tipo do campo

en: Fields
pt: Campos

en: Permissions
pt: Permissões

en: Used in
pt: Usado em

en: Permission
pt: Permissão

en: Create field
pt: Criar campo

en: About
pt: Sobre

en: Entity type
pt: Tipo de entidade

en: Not set
pt: Não definido

en: Edit field
pt: Editar campo

en: @field_name (Locked)
pt: @field_name (Travado)

en: Field permissions
pt: Permissões de campo

en: Edit own field
pt: Editar o próprio campo

en: View field
pt: Ver campo

en: View own field
pt: Ver o próprio campo

en: Administer field permissions
pt: Administrar permissões de campos

en: Manage field permissions and field permissions settings.
pt: Gerenciar permissões de campos e configurações de permissões de campos.

en: View and edit the stored values of all private fields.
pt: Ver e editar os valores armazenados de todos os campos privados.

en: Field visibility and permissions
pt: Visibilidade e permissões de campos

en: Custom permissions
pt: Permissões customizadas

en: All users have this permission
pt: Todos os usuários tem esta permissão

en: Not all users have this permission
pt: Nem todos os usuários tem esta permissão
