Field Presets (8.x-1.0) - en to pl translation catalogue (9 entries)

en: Help text
pl: Objaśnienia

en: Create
pl: Utwórz

en: Fields
pl: Pola

en: Machine name
pl: Identyfikator systemowy

en: About
pl: O stronie

en: - Select -
pl: - Wybierz -

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
pl: Instrukcje jakie należy wyświetlić użytkownikowi pod polem w trakcie edycji zawartości. <br />Dozwolone tagi HTML: @tags

en: Field label
pl: Etykieta

en: This field supports tokens.
pl: To pole wykorzystuje wzorce.
