Field Presets (8.x-1.0) - en to cs translation catalogue (9 entries)

en: Help text
cs: Text nápovědy

en: Create
cs: Vytvořit

en: Fields
cs: Pole

en: Machine name
cs: Strojový název

en: About
cs: Popis

en: - Select -
cs: - Vyberte -

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
cs: Pokyny, které se mají zobrazit uživateli pod daným polem při úpravě obsahu. <br />Povolené HTML tagy: @tags

en: Field label
cs: Popisek pole

en: This field supports tokens.
cs: Toto pole podporuje tokeny.
