Field Presets (8.x-1.0) - en to hr translation catalogue (7 entries)

en: Help text
hr: Tekst pomoći

en: Create
hr: Stvori

en: Fields
hr: Polja

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: About
hr: Opis

en: - Select -
hr: - Odaberi -

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
hr: Upute koje se daju korisniku ispod ovog polja na obrascu uređivanja.<br />Dopuštene HTML oznake: @tags
