Field Presets (8.x-1.0) - en to oc translation catalogue (7 entries)

en: Help text
oc: Tèxte d'ajuda

en: Create
oc: Crear

en: Fields
oc: Camps

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: About
oc: A prepaus

en: - Select -
oc: - Seleccionar -

en: Instructions to present to the user below this field on the editing form.<br />Allowed HTML tags: @tags
oc: Instruccions que es presenten a l'utilizaire a sota d'aqueste camp dins lo formulari d'edicion.<br /> Etiquetes HTML permeses : @tags
