Properties (8.x-1.0-alpha2) - en to ca translation catalogue (6 entries)

en: Value
ca: Valor

en: Type
ca: Tipus

en: Number
ca: Número

en: Name
ca: Nom

en: String
ca: Cadena

en: Properties
ca: Propietats
