Properties (8.x-1.0-alpha2) - en to ku translation catalogue (5 entries)

en: Value
ku: نرخ

en: Type
ku: جۆر

en: Number
ku: ژمارە

en: Name
ku: ناو

en: String
ku: ڕیزبەند
