Properties (8.x-1.0-alpha2) - en to ro translation catalogue (6 entries)

en: Value
ro: Valoare

en: Type
ro: Tip

en: Number
ro: Număr

en: Name
ro: Nume

en: String
ro: Șir text

en: Properties
ro: Proprietăți
