Properties (8.x-1.0-alpha2) - en to tr translation catalogue (6 entries)

en: Value
tr: Değer

en: Type
tr: Tip

en: Number
tr: Sayı

en: Name
tr: İsim

en: String
tr: Dize

en: Properties
tr: Özellikler
