Properties (8.x-1.0-alpha2) - en to fi translation catalogue (6 entries)

en: Value
fi: Arvo

en: Type
fi: Tyyppi

en: Number
fi: Numero

en: Name
fi: Nimi

en: String
fi: Merkkijono

en: Properties
fi: Ominaisuudet
