Properties (8.x-1.0-alpha2) - en to id translation catalogue (6 entries)

en: Value
id: Nilai

en: Type
id: Jenis

en: Number
id: Angka

en: Name
id: Nama

en: String
id: Untai

en: Properties
id: Properti
