Properties (8.x-1.0-alpha2) - en to it translation catalogue (6 entries)

en: Value
it: Valore

en: Type
it: Tipo

en: Number
it: Numero

en: Name
it: Nome

en: String
it: Testo

en: Properties
it: Proprietà
