Field Quiz (8.x-1.0-alpha1) - en to it translation catalogue (8 entries)

en: Submit
it: Invia

en: Save
it: Salva

en: Success
it: Riuscito

en: Save field settings
it: Salva le impostazioni del campo

en: About
it: Informazioni

en: Save and continue
it: Salva e continua

en: Field types
it: Tipi di campo

en: Save and manage fields
it: Salva e gestisci i campi
