Field Slideshow (8.x-3.0-beta2) - en to it translation catalogue (20 entries)

en: Next
it: Successivo

en: Sync
it: Sincronizzate

en: Before
it: Prima

en: After
it: Dopo

en: Fields
it: Campi

en: Prev
it: Precedente

en: Loop
it: Iterazione

en: Counter
it: Contatore

en: Random
it: Casuale

en: Controls
it: Controlli

en: Transition
it: Transizione

en: Reverse
it: Inverti

en: Thumbnails
it: Miniature

en: Pager
it: Paginazione

en: Pause on hover
it: Pausa al passaggio del mouse

en: Speed
it: Velocità

en: Slideshow settings
it: Impostazioni slideshow

en: Pager type
it: Tipo di paginatore

en: None (original image)
it: Nessuno (immagine originale)

en: Colorbox image style
it: Stile immagine Colorbox
