Field Slideshow (8.x-3.0-beta2) - en to oc translation catalogue (16 entries)

en: Slideshow
oc: Diaporama

en: Next
oc: Seguent

en: Before
oc: Abans

en: After
oc: Aprèp

en: Fields
oc: Camps

en: Prev
oc: Prec.

en: Loop
oc: Bocla

en: Random
oc: A l'azard

en: Controls
oc: Contraròtles

en: Transition
oc: Transicion

en: Reverse
oc: Inversat

en: Timeout
oc: Temps limit

en: Pager
oc: Paginacion

en: Pause on hover
oc: Pause al survol

en: Speed
oc: Velocitat

en: None (original image)
oc: Pas cap (imatge original)
