Field States transitions (1.0.7) - en to de translation catalogue (14 entries)

en: Send email
de: E-Mail senden

en: General
de: Allgemein

en: Workflow
de: Arbeitsablauf

en: Notification
de: Benachrichtigung

en: Workflows
de: Arbeitsabläufe

en: Formatter settings
de: Anzeigeformateinstellungen

en: Field types
de: Feldtypen

en: From @from to @to
de: Von @from nach @to

en: There was a problem sending your email notification to @email.
de: Es gab ein Problem beim Senden Ihrer E-Mail-Benachrichtigung an @email.

en: Require confirmation before applying the state transition.
de: Vor der Anwendung des Zustandsübergangs eine Bestätigung verlangen.

en: Require confirmation before applying the state transition
de: Vor der Anwendung des Zustandsübergangs eine Bestätigung verlangen

en: Display confirmation in a modal dialog.
de: Bestätigung in einem modalen Dialog anzeigen.

en: Display confirmation in a modal dialog
de: Bestätigung in einem modalen Dialog anzeigen

en: Do not require confirmation before applying the state transition.
de: Keine Bestätigung vor der Anwendung des Zustandsübergangs verlangen.
