Field States UI (3.0.0-beta1) - en to it translation catalogue (17 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Value
it: Valore

en: Type
it: Tipo

en: Cancel
it: Annulla

en: Enable
it: Abilita

en: Disable
it: Disattiva

en: Edit
it: Modifica

en: Required
it: Obbligatorio

en: Add
it: Aggiungi

en: Visible
it: Visibile

en: Expanded
it: Espanso

en: Optional
it: Opzionale

en: fields
it: campi

en: Collapsed
it: Raggruppato

en: Comparison
it: Confronto

en: Checked
it: Selezionato
