Field States UI (3.0.0) - en to pt translation catalogue (18 entries)

en: Delete
pt: Eliminar

en: Operations
pt: Operações

en: Value
pt: Valor

en: Type
pt: Tipo

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Enable
pt: Ativar

en: Disable
pt: Desativar

en: Edit
pt: Editar

en: Required
pt: Obrigatório

en: Add
pt: Adicionar

en: Visible
pt: Visível

en: Expanded
pt: Expandido

en: Optional
pt: Opcional

en: fields
pt: campos

en: Collapsed
pt: Fechada

en: Target
pt: Destino

en: Comparison
pt: Comparação

en: Checked
pt: Marcado
