Field States UI (8.x-1.0-beta1) - en to eu translation catalogue (15 entries)

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Value
eu: Balioa

en: Type
eu: Mota

en: Cancel
eu: Bertan behera utzi

en: Enable
eu: Gaitu

en: Disable
eu: Ezgaitu

en: Edit
eu: Editatu

en: Required
eu: Beharrezkoa

en: Add
eu: Gehitu

en: Visible
eu: Ikusgai

en: Expanded
eu: Zabalduta

en: Optional
eu: Aukerazkoa

en: fields
eu: eremuak

en: Collapsed
eu: Tolestuta
