Field States UI (8.x-1.0-rc1) - en to bn translation catalogue (10 entries)

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Type
bn: টাইপ

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Enable
bn: কার্যকর

en: Disable
bn: অকার্যকর

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Required
bn: অত্যাবশ্যক

en: Add
bn: যুক্ত কর

en: Optional
bn: ঐচ্ছিক
