Field States UI (8.x-1.0-rc2) - en to hi translation catalogue (14 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Value
hi: मान

en: Type
hi: प्रकार

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Enable
hi: सक्रीय करें

en: Disable
hi: असक्रीय करें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Required
hi: ज़रूरी

en: Add
hi: जोड़ें

en: Visible
hi: दर्शनीय

en: Expanded
hi: विस्तारित

en: Optional
hi: वैकल्पिक

en: Checked
hi: जाँचा
