Field States UI (8.x-1.0-rc2) - en to hu translation catalogue (19 entries)

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Value
hu: Érték

en: Type
hu: Típus

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Disable
hu: Letiltás

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Required
hu: Szükséges

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Visible
hu: Látható

en: Expanded
hu: Nyitott

en: Optional
hu: Nem kötelező

en: fields
hu: mezők

en: Collapsed
hu: Összecsukott

en: Target
hu: Cél

en: Comparison
hu: Összehasonlítás

en: Unchecked
hu: Nincs bejelölve

en: Checked
hu: Ellenőrizve
