Field States UI (8.x-1.0-rc3) - en to gu translation catalogue (14 entries)

en: Delete
gu: કાઢી નાખો

en: Operations
gu: ક્રિયાઓ

en: Value
gu: મુલ્ય

en: Type
gu: પ્રકાર

en: Cancel
gu: રદ કરો

en: Enable
gu: સક્રિય

en: Disable
gu: નિષ્ક્રિય

en: Edit
gu: સંપાદિત કરો

en: Required
gu: જરૂરી

en: Add
gu: ઉમેરો

en: Expanded
gu: વિસ્તૃત

en: Optional
gu: વૈકલ્પિક

en: fields
gu: ક્ષેત્રો

en: Checked
gu: ચકાસાયેલ
